Otwieranie mieszkań


Dostęp do własnego lokum to komfort i wygoda. Każdy, kto może swobodnie korzystać z mieszkania własnego bądź wynajmowanego nie musi się martwić niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Czasem jednak pojawia się problem, który wymaga pilnej interwencji fachowców. Awaryjne otwieranie drzwi mieszkań i domów to często wykonywana usługa ślusarska.

Najczęściej winien jest nadmierny pośpiech. W sytuacji, gdy ktoś spieszy się na autobus albo jest spóźniony do pracy i obawia się reakcji szefa, wykonuje pewne czynności mechanicznie. Wówczas może przydarzyć się nieszczęście. Niedbale włożony klucz do zamka może się zaciąć, utknąć w otworze na dobre lub też złamać się pod wpływem użytej siły. Dlatego też w podobnych sytuacjach, pomimo zdenerwowania, należy działać powoli i delikatnie. Jeśli klucz utkwił w drzwiach na tyle niefortunnie, że nie da się go ani przekręcić, ani wyciągnąć, trzeba dzwonić po pomoc. Dobrze jest, gdy awaria przydarzy się już po zamknięciu mieszkania. Wtedy lokatorzy mają przynajmniej pewność, że drzwi są zamknięte, a dobytek należycie chroniony. W przeciwnym razie mieszkańcy są zmuszeni czekać pod drzwiami na przyjazd specjalisty, który awaryjnie otworzy lokal.

Dostanie się do mieszkania z pomocą osoby trzeciej jest konieczne także w innych przypadkach. Gdy np. zamarznie zamek w drzwiach znajdujących się bezpośrednio na dworze albo drzwi się zatrzasną wtedy, gdy klucze znajdują się w środku. Jeśli chodzi o awaryjne otwieranie mieszkań Gdańsk ma w tym zakresie bogatą i solidną ofertę. Liczni ślusarze są gotowi i chętni do pomocy. W sytuacji, gdy lokator lub właściciel nie może w inny sposób dostać się do domu, szybka reakcja fachowca jest na wagę złota. Otwieranie drzwi bez użycia klucza zazwyczaj rodzi konieczność wymiany zamka. Może to być koszt rzędu nawet kilkuset złotych wraz z otwarciem lokalu i montażem nowego zabezpieczenia, ale dzięki takiej wymianie mieszkańcy lokalu mogą spać spokojnie bez obaw, że ktoś będzie miał ułatwiony dostęp do ich własności i cennych przedmiotów.

Więcej: slusarz-trojmiasto.pl