Jakie zastosowanie ma kurtyna do chłodni?


Paskowe kurtyny z elastyczną folią wykorzystywane są przede wszystkim w nowoczesnych halach przetwórstwa ryb, mięs, owoców i warzyw. Coraz częściej spotkać je można także w chłodniach i różnorodnych obszarach schładzania produktów. Istnieją także specjalne wersje montowane w samochodach typu chłodnia i mroźna. Nie można zapominać także o sklepach spożywczych i ladach chłodniczych.

Profesjonalna kurtyna do chłodni pomaga nie tylko zachować odpowiednią temperaturę. Dzięki niej można zapobiec przeciągom i ograniczyć gwałtowne podmuchy wiatru, dzięki czemu znacząco podnosi się komfort pracy. Paskowe kurtyny skutecznie hamują przedostawanie się do wnętrza dokuczliwego dymu, oparów i nieprzyjemnych zapachów. Istnieją także specjalne kurtyny do chłodni, które dodatkowo mają właściwości wygłuszające, dzięki czemu skutecznie chronią przed hałasem. Nie można zapominać także o tym, że ruchoma bariera jest poważną zaporą dla insektów, pyłu i kurzu. Przy niekorzystnej pogodzie paski foliowe chronią przed deszczem, gradem i śniegiem.

Wysokiej klasy kurtyna do chłodni wykonana jest ze specjalnej folii, która doskonale radzi sobie w ekstremalnych warunkach. Nowoczesna folia jest w stanie zachować wysoką elastyczność nawet przy temperaturze -60 stopni Celsjusza. Najważniejszym zadaniem jest oczywiście zapobieganie wymianie ciepłego i zimnego powietrza. Dzięki kurtynie można znacząco ograniczyć powstawanie mgły i szronu na wybranych elementach chłodzących. Podczas przeładunku niestety komory mogą stracić odpowiednią temperaturę, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej zainwestować w nowoczesne kurtyny. W dużej mierze to właśnie dzięki nim agregaty będą zdecydowanie rzadziej uruchamiane. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej. Ceny prądu cały czas idą w górę, dlatego też warto inwestować w energooszczędne rozwiązania. Najlepszymi właściwościami użytkowymi wyróżniają się rewelacyjne kurtyny PCV wykonane w całości z folii antyinsektowej.